Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

IKON, Det heliga korsets upphöjelse med S:ta Helena och S:t Makarius Ryssland, S:t Petersburg, 1700-talets slut, akademisk stil, tempera, olja samt förgyllning på pannå, ca 49x39 cm

Färgbortfall främst i kantern, krackelyr, slitage på färgtoppar,

637449

2019-04-24