Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VITRINSKÅP, 1700-tal, rokoko, understycke med fasade hörn och två lådor, överstycke med glasfront samt hyllinredning, skuren dekor, bemålat i grönt, polykrom dekor av blomsterslingor, detaljer i guld, invändigt blått, beslag i mässing, höjd ca 200, 116x50 cm, nyckel medföljer
Senare bemålning, slitage, färgbortfall
637564
2019-04-29