Vitrinskåp 1700-tal rokoko

Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko
Vitrinskåp 1700-tal rokoko

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VITRINSKÅP, 1700-tal, rokoko, understycke med fasade hörn och två lådor, överstycke med glasfront samt hyllinredning, skuren dekor, bemålat i grönt, polykrom dekor av blomsterslingor, detaljer i guld, invändigt blått, beslag i mässing, höjd ca 200, 116x50 cm, nyckel medföljer

Senare bemålning, slitage, färgbortfall

637564

2019-04-29