Lokor samt mangelträ, allmoge

Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge
Lokor samt mangelträ, allmoge

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

LOKOR SAMT MANGELTRÄ, 1 par lokor, 1800-tal, bemålade samt läderklädda, längd ca 62 cm, mangelbräde med handtag i form av häst, skuren dekor, daterat 1822, längd ca 83 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

Zustandsbeschreibung

slitage

637565

2019-05-12