Bordslampa brons art deco

Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco
Bordslampa brons art deco

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, art deco, 1930/40-tal, Svenska Metallverken, grönpatinerad brons, fot med dekor av örnar, samtida skärm, höjd inklusive skärmhållare ca 43 cm

En örn med lagning, en med avslagen näbb

637573

2019-04-23