Triplex lampa
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, 1900-talets mitt, ´Triplex Patent Made in Sweden"grålackerade teleskoparm samt vinklingsbar skärm, den senare i målat papper, utdragbar till 3 m
Bruks och åldersrelaterat slitage,hål i skärmen, funktionen garanteras ej
637627
2019-04-25