Rörstrand ´´Skåne´´ matservis12 dlr

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Skåne", matservis, 12 dlr, 1900-talets början, flintgods, dekor i blått med varierande motiv, bestående av: 1 soppterrin med lock samt tillhörande fat, 5 djupa tallrikar, 4 desserttallrikar, 1 mattallrik,

Bruksslitage

637655

2019-04-26