Royal Copenhagen tre uppläggningsfat
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", uppläggningsfat modell 540 (diam ca 35,5 cm), uppläggningsfat modell 642 (längd 41 cm), fiskfat modell 537 (längd 61 cm)
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
Andra sortering, modell 540 med kantnagg
637671
2019-05-12