Royal Copenhagen tre uppläggningsfat

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", uppläggningsfat modell 540 (diam ca 35,5 cm), uppläggningsfat modell 642 (längd 41 cm), fiskfat modell 537 (längd 61 cm)

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

Andra sortering, modell 540 med kantnagg

637671

2019-05-12