Grötskål samt kanna Göteborgs Porslinsfabrik
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DELAR TILL JULSERVIS Göteborgs Porslinsfabrik, grötkarott med lock samt kanna, karottens diam ca 24 cm inkl hänklar, kannans höjd ca 13 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
krackeleringar, färgnagg
637674
2019-05-12