Grötskål samt kanna Göteborgs Porslinsfabrik

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DELAR TILL JULSERVIS Göteborgs Porslinsfabrik, grötkarott med lock samt kanna, karottens diam ca 24 cm inkl hänklar, kannans höjd ca 13 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

krackeleringar, färgnagg

637674

2019-05-12