Sven Hedin blyertsteckningar
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEN HEDIN (1865-1952): (2) ´´An old Tajik of Bokhara´´ och ´´Ahmed Mergen, the hunter´´, originala illustrationer, sidan 69 samt 177 ur ´´My Life as an Explorer´´, 1925, signerade ´´S Hn´´ och daterade -25, blyertsteckningar på papper, bildstorlek ca 24.5x15.5 och 19.5x15 cm
Något gulnade, ej examinerade ur ramen
637772
2019-04-30