Soppslev bålslev silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SOPPSLEV, BÅLSLEV, silver, soppsleven 1800-tal med otydliga stämplar, svärtat träskaft, bålsleven modell vasa, förgylld kupa, stämplad GAB 1927, längd 34-42 cm, vikt 290 g
Soppsleven med lagning och slitage, bålsleven med monogram
637789
2019-04-25