Servisdelar "Blå Eld"
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå eld", servis, 23 dlr, Rörstrand, bestående av: 6 uppläggningsfat (längd 23-40 cm), 5 äggkoppar, 7 djupa skålar, 3 uppläggningsskålar, 2 mindre skålfat
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
Nagg förekommer
637794
2019-05-14