Servisdelar "Blå Eld"

Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, "Blå eld", servis, 23 dlr, Rörstrand, bestående av: 6 uppläggningsfat (längd 23-40 cm), 5 äggkoppar, 7 djupa skålar, 3 uppläggningsskålar, 2 mindre skålfat

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

Nagg förekommer

637794

2019-05-14