Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KUNGLIG DANSK samt B&G, "Musselmalet", servisdelar bestående av: uppläggningsfat modell 549 (27 cm), skål modell 581 (22x22x9 cm), modell 540 (diam ca 35,5 cm), 2 fat modell 560, fat modell 559, B&G skålfat med genombrutet brätte
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
andra sortering, B&G-skål med kantnagg
637800
2019-05-15