Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KUNGLIG DANSK samt B&G, "Musselmalet", servisdelar bestående av: uppläggningsfat modell 549 (27 cm), skål modell 581 (22x22x9 cm), modell 540 (diam ca 35,5 cm), 2 fat modell 560, fat modell 559, B&G skålfat med genombrutet brätte

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

andra sortering, B&G-skål med kantnagg

637800

2019-05-15