Tage Hedqvist oljemålning Modern konst

Klubbat för:

8 200 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

TAGE HEDQVIST (1909-1997): Röd vallmo, signerad och daterad -50, påskrift på spännram "Har tillhört Hotell Malmen", olja på duk, ca 148x79 cm,

Ingår i tema-auktionen Modern konst

Zustandsbeschreibung

637829

2019-05-28