Jan Bocan, fåtöljer, 1 par, 1972
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JAN BOCAN, fåtöljer, 1 par, formgivna för den tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i formpressad valnöt, sits och rygg i brunt konstläder, höjd 75 cm
PROVENIENS
Tjeckoslovakiska ambassaden, Stockholm.
mindre slitage
637831
2019-04-28