Mat- och kaffeservis

Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis
Mat- och kaffeservis

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

P T TIRCHENREUTH, mat- och kaffeservis, 82 delar, vitt porslin med dekor i guld, 1900-talets andra hälft, bestående av 12 mattallrikar,11 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 assietter, 8 olika uppläggningsfat och skålar, såssnipa, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna samt sockerskål

Bruksslitage, nagg kan förekomma

637873

2019-04-24