Matsalsgrupp jugend
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSALSGRUPP, 7 dlr, jugend, ca 1920-tal, ek, bestående av: matbord samt 6 stolar, stolarna med snidad bladlik dekor, sitserna ryggstöden klädda i konstläder, sitthöjd ca 46 cm, bordetshöjd ca 76, 120x90 cm med 2 iläggskivor ca 28 cm
Slitage, märken, repor, torrsprickor, ställvis hål i konstläder, en av ryggen till stolarna med spricka och lagning
637894
2019-04-26