Matsalsgrupp jugend

Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend
Matsalsgrupp jugend

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

MATSALSGRUPP, 7 dlr, jugend, ca 1920-tal, ek, bestående av: matbord samt 6 stolar, stolarna med snidad bladlik dekor, sitserna ryggstöden klädda i konstläder, sitthöjd ca 46 cm, bordetshöjd ca 76, 120x90 cm med 2 iläggskivor ca 28 cm

Slitage, märken, repor, torrsprickor, ställvis hål i konstläder, en av ryggen till stolarna med spricka och lagning

637894

2019-04-26