Skåp, rokoko 1760/70-tal

Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal
Skåp, rokoko 1760/70-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

8 000 SEK

SKÅP, tvådelat, rokoko, 1760/70-tal, stomme samt fanér med ek, underdel med snedklaff samt bakomliggande inredning med lådor och lönnfack, underdel med 5 lådor, beslag i mässing, höjd ca 214, bredd 116, djup 55 cm

Omfattande åldersrelaterat slitage i form av lösa lister, beslag och lås. Genomgående sprickor längs med lådor samt bakstycke, medföljer lösa lås från tiden samt listdelar och nycklar,

637919

2019-04-30