Bestick Engelska snäckan silver
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, 44 dlr, silver, "Engelsk snäck", stämplade Birmingham Mint, Sheffield, 1986, bestående av: 6 bordsknivar, 6 matknivar, 6 bordsgafflar, 6 matgafflar, 6 matskedar, 6 dessertskedar, 2 serveringsskedar, 6 teskedar, vikt exkl. knivar ca 2170 g, schatull fanerat i betsad mahogny
637927
2019-04-24