Bestick Engelska snäckan silver

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BESTICK, 44 dlr, silver, "Engelsk snäck", stämplade Birmingham Mint, Sheffield, 1986, bestående av: 6 bordsknivar, 6 matknivar, 6 bordsgafflar, 6 matgafflar, 6 matskedar, 6 dessertskedar, 2 serveringsskedar, 6 teskedar, vikt exkl. knivar ca 2170 g, schatull fanerat i betsad mahogny

637927

2019-04-24