Kinesisk kaffeservis i förgyllt silver och emalj

Klubbat för:

5 200 EUR

Utropspris

6 000 EUR

KAFFESERVIS, 10 delar, förgyllt silver med emalj och turkoser, Kina, gjord för export, finländska importstämplar Georg Buchert Oy, Helsingfors 1974, höjd 9-28,5 cm, totalvikt 3454 g, originallåda.

637941

2019-05-20