Kaptensuniform Svenska Orient Linien 1940-tal
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAPTENSUNIFORM, Svenska Orient Linien,1940-tal, 3 dlr, skräddarsydd, etikettsmärkt för Kapten Tage Teorell, Göteborg, knappar med förgyllning, galge märkt Svenska Amerika Linien medföljer, bestående av: uniformsjacka med gradbeteckningar, väst samt byxa, mått kavaj axelbredd ca 53, längd ca 77, ärmlängd ca 66, bröstvidd ca 122, benlängd ca 112 cm
A Gentleman´s Auction
Samtliga delar kemtvättade
637992
2019-04-26