Kaptensuniform Svenska Orient Linien 1940-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAPTENSUNIFORM, Svenska Orient Linien,1940-tal, 3 dlr, skräddarsydd, etikettsmärkt för Kapten Tage Teorell, Göteborg, knappar med förgyllning, galge märkt Svenska Amerika Linien medföljer, bestående av: uniformsjacka med gradbeteckningar, väst samt byxa, mått kavaj axelbredd ca 53, längd ca 77, ärmlängd ca 66, bröstvidd ca 122, benlängd ca 112 cm

A Gentleman´s Auction

Samtliga delar kemtvättade

637992

2019-04-26