Bornholmsur 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
2 000 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft, så kallat Bornholmsur, bemålat och bronserat, skuren dekor, urtavlan med romerska siffror, höjd ca 191 cm, pendel, nyckel och lod medföljer
Senare bemålat, sprickor, slitage
638020
2019-04-29