Börge Mogensen ´´Öresund´´ moduler
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÖRGE MOGENSEN, ´´Öresund´´ moduler, 5 dlr, 1900-talets andra hälft, ek och fanérade i ek, delvis etikettmärkta Karl Andersson & Söner, bestående av: 2 bokhyllor, 2 skåp med skjutbara dörrar samt bakomliggandehyll- eller fackindelning och 1 skåp med hyllor, totalhöjd ca 183 cm, längd ca 135 (4), 70 (1), bredd ca 26 (2), 36 (1) och 46 (2) cm
Ställvis något blekta, bruksslitage, märken, repor
638045
2019-04-30