Börge Mogensen ´´Öresund´´ moduler

Klubbat för:

2 000 SEK

4 000 SEK

BÖRGE MOGENSEN, ´´Öresund´´ moduler, 5 dlr, 1900-talets andra hälft, ek och fanérade i ek, delvis etikettmärkta Karl Andersson & Söner, bestående av: 2 bokhyllor, 2 skåp med skjutbara dörrar samt bakomliggandehyll- eller fackindelning och 1 skåp med hyllor, totalhöjd ca 183 cm, längd ca 135 (4), 70 (1), bredd ca 26 (2), 36 (1) och 46 (2) cm

Ställvis något blekta, bruksslitage, märken, repor

638045

2019-04-30