Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATSALSGRUPP, 7 dlr, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, sannolikt Möbelboning Tibro, vitlackerat trä, betsat lövträ, bestående av matbord och 6 ´´Axet´´ modell stolar, klädda i mönstrat tyg, sitthöjd ca 45 cm, bordetshöjd ca 73, diameter ca 110 cm, 2 iläggskivor medföljer ca 45 cm
Bruksslitage, märken, repor, sitserna täckta med plast
638098
2019-04-30