Carl-Harry Stålhane vaser Rörstrand

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vaser, 2 st, 1900-talets mitt, Rörstrand, stengods, monogramsignerade, höjd ca 24 / 28 cm

Båda 2:a sortering, smal vas med liten nagg i mynningen

638123

2019-04-25