Hängfotogenlampa

Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa
Hängfotogenlampa

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

HÄNGFOTOGENLAMPA, omkring sekelskiftet 1900, bronserad metallstomme, 6 ljushållare med prismor, handmålad kupa, reglerbar höjd med motvikt, maxhöjd ca 110 cm

Kupa i mindre nagg/spricka övre mynning, sotlock med nagg/spricka, 2 extra sotlock medföljer, bruksslitage

638136

2019-04-25