Hängfotogenlampa
Klubbat för:
400 SEK
1 500 SEK
HÄNGFOTOGENLAMPA, omkring sekelskiftet 1900, bronserad metallstomme, 6 ljushållare med prismor, handmålad kupa, reglerbar höjd med motvikt, maxhöjd ca 110 cm
Kupa i mindre nagg/spricka övre mynning, sotlock med nagg/spricka, 2 extra sotlock medföljer, bruksslitage
638136
2019-04-25