Väggur 1800-tal

Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal
Väggur 1800-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGUR, 1800-talets andra hälft, sk Schwarzwaldur, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld ram, urverket monterat i trälåda, yttermått ca 44x37x12 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, avslag på urtavla

638153

2019-05-12