Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, barock/rokokostil, 1940-tal, stomme i mässing, behängd med wachtelprismor i kristall, sparljus, höjd ca 70 cm

Proveniens:
Nils G Hanssons Armatur & Metallverkstad

Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen,

638244

2019-04-28