Arabia kaffeservis
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARABIA, "Singapore", kaffeservis, 26 dlr., porslin, 1900-talets andra hälft, dekor av orientalisk scen i underglasyrblått, bestående av: kaffekanna, 5 kaffekoppar med fat, 12 assietter, samt 8 tallrikar
Kaffekannan med nagg under locket
638250
2019-04-29