Etruskisk skål
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ETRUSKISK Kantharos, 400-talet f Kr, svart buccharo gods, höjd ca 7, största vidd 12,5 cm
Proveniens: Inköpt på Stockholms Auktionsverk före 1963
Jordfynd, båda hänklarna avbrutna, foten med gammal lagning
638289
2019-04-28