Samling äldre jul- och påskpynt

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HÖGTIDSDEKORATIONER, jul och påsk, främst från 1900-talets första hälft bl a stort påskkyckling (h ca 24 cm), tomtar, ljushållare mm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, keramiktomte med omfattande lagningar

638306

2019-05-15