Hänge/medaljong med kedja guld

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

HÄNGE/MEDALJONG, infattad hematit med kamé av brunröd konstmassa, motiv med Sankt Göran och draken, otydliga års- och mästarstämplar, möjligen 1930/40-tal, höjd inkl. ögla 4 cm, 3x2,5 cm, KEDJA, 18 k manglad pansarlänk, längd 41 cm, total vikt inkl. medaljongens inredning 32 g

Hematit med smärre repor, kamé med nagg

638311

2019-04-29