Charlotte Perriand stolar
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, "Les Arcs", stolar, 1 par, Frankrike 1960-tal, stomme i svartlackerade stålrör och läder, sitthöjd ca 47 cm
HISTORIK: Modellen fromgiven till hotell Les Arcs i Savojen, Frankrike
Bruksslitage
638423
2019-04-28