Antoni Tàpies färgetsning
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANTONI TAPIES (Spanien 1923-2012): X-A, färgetsning, 1972, signerad och numrerad Tàpies 25/75. Tryckt och editerad av Maeght, Paris.
Arches. S. 43,5 x 69 cm
LITTERATUR: Galfetti 498,
Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april
638446
2019-04-28