Antoni Tàpies färgetsning

Antoni Tàpies färgetsning
Antoni Tàpies färgetsning
Antoni Tàpies färgetsning
Antoni Tàpies färgetsning

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ANTONI TAPIES (Spanien 1923-2012): X-A, färgetsning, 1972, signerad och numrerad Tàpies 25/75. Tryckt och editerad av Maeght, Paris.
Arches. S. 43,5 x 69 cm
LITTERATUR: Galfetti 498,

Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april

638446

2019-04-28