Ewa Rudling
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWA RUDLING (född 1936): "American Beauty - George Whitney collection East Hampton New York", signerad Ewa Rudling, numrerad, 2/30, c-print, ca 30x45,5 cm,
Ewa Rudling om motivet:
"AMERICAN BEAUTY George Whitney Collection East Hampton, New York. George Whitney var en säregen samlare med hela huset och trädgården full av underfundiga konstverk. Jag tillbringade en hel dag med att fotografera samlingarna. A3, 2/30."
Oramad
638490
2019-04-26