Ewa Rudling

Ewa Rudling
Ewa Rudling

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "American Beauty - George Whitney collection East Hampton New York", signerad Ewa Rudling, numrerad, 2/30, c-print, ca 30x45,5 cm,

Ewa Rudling om motivet:
"AMERICAN BEAUTY George Whitney Collection East Hampton, New York. George Whitney var en säregen samlare med hela huset och trädgården full av underfundiga konstverk. Jag tillbringade en hel dag med att fotografera samlingarna. A3, 2/30."

Oramad

638490

2019-04-26