Spegel med konsolbord empire
Klubbat för:
4 600 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
SPEGEL med KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, spegeln: bronserat trä, dekor av lyra och palmetter, höjd ca 134 cm, konsolbordet, bronserat trä med dekor av lyra, svartlackerad sockel, skiva i sten, höjd 88 cm, 56x22 cm
Kuntoraportti
Slitage, yt och dekorslitage, torrsprickor, spegelglas saknas
638520
Päivämäärä:
2019-05-03