Marieberg fat fajans
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARIEBERG, fat, fajans, 1700-tal, dekor av humlekvist i blått, stämplad med kryss, rosa/violettonad glasyr, diameter ca 32 cm
Genomgående lagning, med metallomfattning för väggupphängning
638539
2019-04-30