Marieberg fat fajans

Marieberg fat fajans
Marieberg fat fajans
Marieberg fat fajans
Marieberg fat fajans
Marieberg fat fajans
Marieberg fat fajans

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARIEBERG, fat, fajans, 1700-tal, dekor av humlekvist i blått, stämplad med kryss, rosa/violettonad glasyr, diameter ca 32 cm

Genomgående lagning, med metallomfattning för väggupphängning

638539

2019-04-30