Tekanna Tetsubin Japan

Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan
Tekanna Tetsubin Japan

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, "Tetsubin", gjutjärn, Japan, 1800-talets slut, med hänkel, diameter ca 17 cm

Slitage, smärre rost

638549

2019-04-27