Spelbord senempire mahogny

Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny
Spelbord senempire mahogny

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SPELBORD, fanerat med pyramidmahogny, 1800-talets första hälft, senempire, skuren dekor, balusterformad pelarfot, på lejontassar, vridbar skiva, höjd ca 76, 87x43 cm

Zustandsbeschreibung

Sprickor, slitage, ytskador, fanersläpp, listdel saknas

638571

2019-04-27