Pablo Picasso etsning
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973), "Tête d´Homme barbu", ur Sable mouvant - Pierre Reverdy, akvatintetsning, japanpapper, 1966, signerad Picasso samt numrerad V/XX, plåtstorlek ca 37,5 x 27 cm,
Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april
638804
2019-04-28