Pablo Picasso etsning

Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning
Pablo Picasso etsning

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973), "Tête d´Homme barbu", ur Sable mouvant - Pierre Reverdy, akvatintetsning, japanpapper, 1966, signerad Picasso samt numrerad V/XX, plåtstorlek ca 37,5 x 27 cm,

Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april

638804

2019-04-28