Jardinière nysilver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JARDINIÈRE, nysilver, omkring år 1900, Ny-Louis Seize, dekor av medaljonger krönta av blomsterkorgar, kolonner samt festonger, på tassar, med otydlig stämpel, spegelplatta, insats i glas, slipad dekor, längd ca 41, höjd 20 cm
Smärre slitage, nagg
638841
2019-05-01