Klubbat för:
1 200 SEK
1 500 SEK
RÖRSTRAND, tekanna, flintgods, omkring år 1800, oval form, med lockknopp i form av antikiserande figur, stämpelmärkt Rörstrand, höjd ca 10, längd 19 cm
Nagg, slitage, mindre lagningar
638962
2019-05-01